0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

250ml Clear Kungfu Tea Set Mini Square Mug Glass Cup Set

Шифра на предмет: ZRC7166

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7166
Product Name: 250ml Clear Kungfu Tea Set Mini Square Mug Glass Cup Set
Име на марка: ZENRC
Дијаметар: 6cm
Капацитет (мл): 8.54oz
материјал: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 250 ml
Висина: 9cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


 Опис на производот

име:

250ml Clear Kungfu Tea Set Mini Square Mug Glass Cup Set

Точка НЕ:

ZRC7166

Тема:

1. Smart and clean desigh for teas, coffee, soft drinks, etc

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Тоа е идеален прибор за споделување чај Конгфу

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 250 ml

Големина: дијаметар 6см, висина 9см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 120pcs/ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаатПакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 8.5oz Clear Square Fair Cup with Side Handle 1x cup per box, 120pcs/ctn
Lead Time :        Quantity(Piece)     1 - 100     >100
                          Est. Време (денови) 10 За преговарање

Контактирајте нѐ