0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

400ml Боросиликатно стакло млечно чаша сок со прилагодено печатење ДОБРО УТРО

Шифра на предмет: ZRC7650

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7650
Име на производ: 400ml Боросиликатно стакло Млеко чаша ДОБРО УТРЕ
Дијаметар на устата: 8.8 см
Висина: 11cm
Дијаметар на дното: 5.8 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 13.67 oz
Капацитет (ml): 400 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Боја: црна, бела, прилагодена


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Чаша за стакло „Добро утро“

Точка бр .: ZRC7650

Тема:

Паметна и чиста желба за вода, кафе, пијалоци, итн
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Печатење: црна, бела или прилагодена

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет: 400ml

големина: горниот дијаметар 8.8 см, висина 11 см, долниот дијаметар 5.8 см

Пакување: 1 парче/ кутија; 100box/ctn; или по барањата на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 парче/ кутија; 100box/ctn; или по барањата на клиентите. 400ml Боросиликатно стакло млечно чаша сок со прилагодено печатење ДОБРО УТРО
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ