0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

350ml Amazon Hot Style Double Wall Custom Logo Printed Mug Tea Cups

Шифра на предмет: ZRC7629

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7629
Product Name:350ml Amazon Hot Style Double Wall Custom Logo Printed Mug Tea Cups
Капацитет (oz): 11.96 oz
Bottom Diameter:5.5
material:Borosilicate glass
Capacity(ml):350
Висина: 10.5cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

350ml Amazon Hot Style Double Wall Custom Logo Printed Mug Tea Cups

Точка НЕ:

ZRC7629

Тема:

1.Smart and clean desigh for teas, coffee, soft drinks, etc 

2.Double walled design makes the mug specially heat insulation

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 350ml   /12 oz

Size:  Mouth diameter 9cm, height 10.5cm, bottom diameter 5.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/box, 60pcs/ctn, Пакетите OEM се поддржани.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:350ml Amazon Hot Style Double Wall Custom Logo Printed Mug Tea Cups.1pc/ box; 60box/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                           Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ