0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

1200 ml 2018 Нов режим на боросиликатно стакло Котел Парен чајник за чај

Шифра на предметот: ZRC7078A-B

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип: Водни котлиња
Материјал: Стакло
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7078A-B
Име на производ: 1200 мл 2018 Нов режим на боросиликатно стакло Котел Парен чајник за чај
Висина: 16cm
Дијаметар на дното: 13 см
Дијаметар на устата: 9 см
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 41oz
Капацитет (ml): 1200 ml
Вештини: разнесени со рака
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 2000 парчиња / парчиња неделно

 производ вовед


име:
Режим Пареа чај котел

Точка бр .: ZRC7078A-B

Тема:

Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка
Водата може да се додаде во котел преку рачката на капакот во форма на инка без да се подигне капакот нагоре * Ретро и креативниот дизајн го прави тенџерето поестетски
Достапни се две форми, ве молиме погледнете ја фотографијата

Материјал за тенџере и инфузер и капак: боросиликатно стакло

големина: дијаметар на устата 9cm, висина 16cm, дијаметар на дното 13cm

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет: 1200 мл / 42 мл

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 30pcs / ctn, OEM пакети.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1200 мл 2018 Нов котел со режим на боросиликатно стакло Парен чајник за чај 1 парче/кутија, 30 парчиња/ctn

Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ