0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

1000ml ~ 1600ml Big Size Glass Water Kettle with Bamboo Lid Iced Tea Jug

Код на ставка: ZRC7143-4

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7143-4
Product Name:1600ml 1000ml Big Size Glass Water Kettle with Bamboo Lid Iced Tea Jug
Висина: 17.5cm
Дијаметар на дното: 12 см
Горен дијаметар: 8 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 54.66 oz
Капацитет (ml): 1600 ml
Употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Heat-resistant Water / Juice Kettle

Точка бр .: ZRC7143   / ZRC7144

Тема:
100% безбедно и здраво шише, еколошко, без пб
The pot is easily cleaned with wide mouth
Unique lid design: it can be fully inserted into the teapot, and the carved 304# adjustable stainless steel mesh stops the teas when pouring the water
Рачката што е лесна за корисникот носи операција со конформација
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за филтрирање:
пролет од не'рѓосувачки челик

Материјал на капакот: bamboo, silicone

Големина и капацитет:
( ZRC7143 ) 1600ml /  54.7 oz : lid diameter 8cm    bottom diameter 12cm     height 17.5cm
( ZRC7144 ) 1000ml / 34.2 oz :  lid diameter 8cm    bottom diameter 12cm     height 11.5cm

Пакување: 1pc/ctn; 24box/ctn; 36box/ctn   ;   OEM packages are supported.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:1600ml 1000ml Big Size Glass Water Kettle with Bamboo Lid Iced Tea Jug 1pc/box, 24box/ctn; 36box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ