0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Mini Heat Resistant Borosilicate Glass Tea Pot With Tea Strainer

Шифра на предмет: ZRC7095

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC, ZENRC
Број на модел: ZRC7095
Product Name: Mini Heat Resistant Borosilicate Glass Tea Pot With Tea Strainer
Дијаметар на дното: 12 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 400 ml
Висина: 6 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Mini Heat Resistant Borosilicate Glass Tea Pot With Tea Strainer

Точка НЕ:

ZRC7095

Тема:

1. Безбедно издржете термички шок на шпоретот, микробранова печка

2. Retro and creative design makes the pot more aesthetic

 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 400ml/ 13.7oz 

Size: bottom diameter 6cm, height 12cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 64pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:Stylish Thickened Glass Teapot for Blooming Loose Leaf Tea 1 pc/ box, 64pcs / ctn, or per customers' required.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                        Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ