0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Mid Eastern Arabic Gift Tea Pitcher Set Glass Cup For Tea or Water

Код на ставка: ZRC7167-8

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7167-8
Product Name: Mid Eastern Arabic Gift Tea Pitcher Set Glass Cup For Tea or Water
Капацитет (мл): 6.83oz
дијаметар на горната должина: 10 см
top width diameter: 6.8cm
материјал: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 200 ml
Висина: 9.9cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


 Опис на производот

име:

Mid Eastern Arabic Gift Tea Pitcher Set Glass Cup For Tea or Water

Точка НЕ:

ZRC7167-8

Тема:

1.Option: ( ZRC7167  )golden rim,  ( ZRC7168) clear rim

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Тоа е идеален прибор за споделување чај Конгфу

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 200ml / 6.83 мл

Size:  mouth length diameter 10cm, mouth width diameter 6.8cm  height 9.9cm, bottom diameter 4.8cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 100pcs/ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: Finest 200ml Japanese Lotus Leaf Wood Grain Glass Tea Arabic Pitcher 1pc/ box 100pcs/ctn. OEM packages are supported.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                           Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ