0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Средна пило чај зелен чај за чај за хотел

Шифра на предметот: BN8013

Потекло: ianиангсу, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, светло темно зелена со богат удар
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: ianиангсу, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8013
Име: Топ -продавач Pilo Chuw зелена чајна кеса за хотел
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: ianиангсу, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Среден билуочун зелен чај

Код на предметот:

BN8013

Потекло

Jiangsu, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет - рано лето

Боја:

светло темно зелена со богат удар

Изглед

тркалезна гранула со темно зелена боја

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


 производ Функција
 

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


изглед:
тркалезна гранула со темно зелена боја

Вкус: обработена е со нежни и меки лисја, полни со чист мирис на зелен чај, со свеж и удобен вкус

Апликација: Овој економски зелен чај со сигурен квалитет е специјално снабден за чајџилница, ресторан, фабрика, интернет бар, KTV и други забавни места.

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250 гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти.
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ