0086-73184420790

EN
сите категории

ТИ СИ ТУКА : Почетна >Чај >Капсули во прав

Matcha Green Powder Tea by 500mg Gelatin Vegetarian Capsules

Item Code:BNMT550

Потекло: Хунан, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:Factory direct supply, Small quantity 2kg is avaialble at competitive prices


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

 Matcha Green Powder Tea by 500mg Gelatin Vegetarian Matcha Capsules

Код на предметот:

 BNMT550

Состојки:

100% selected tencha, shadow planted

Ефикасност:

 анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Начин на чување:

 Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Пакување: 

 500mg per capsule, 30g, 40g, 50g, 60g, 90g, 100g....per aluminium bag, kraft bag or tin, 5kg, 10kg, 15kg, 20kg, 25kg standard export carton,  or per customers' required.

MOQ:

Фабричко директно снабдување, мала количина 2кг е достапна по конкурентни цени

Услуга:

500mg caps, OEM / ODM services are available

Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Процесот на