0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Додатоци Matcha Giftbox Поддржува OEM пакување и печатење

Шифра на предмет: ZRC7804

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, керамика
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7804
Име на производ: Додатоци за Matcha Giftbox што поддржуваат OEM пакување и печатење
керамички сад: дијаметар 11см, висина 7см
бамбус размахване: 100 пондата, висина 10.5см * 6см
бамбус топка: должина 18см, ширина 0.9см
керамички држач за размахване: висина 8см, дијаметар 6.5см
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: церемонија за чај, подарок

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед

име:  Сет за јапонски чај Матча

Точка бр .: ZRC7803-4
 
Функција и спецификација: Овој чајник е идеален прибор за подготовка на мачата на традиционален начин дома, или како што се користи во јапонски церемонии за чај или комплети за подароци.
Bamboo Whisk, Matcha Bowl, Matcha Scoop, Whisk Holder, Scoop, Sifter и Matcha Powder може слободно да се состават како подарок, со OEM кутија за пакување и печатење.
 
Како да направите чаша вкусна мача?
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 сет по кутија со држач за пена, 25 сета/ ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ