0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Large Teapot Borosilicate Glass Tea pot with Stainless Steel Infuser

Шифра на предмет: ZRC7179

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7179
Product Name:Large Teapot Borosilicate Glass Tea pot with Stainless Steel Infuser
Дијаметар на устата: 7.5 см
Капацитет (oz): 51.2 oz
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (ml): 1500 ml
Висина: 9.2cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


 Опис на производот

име:

Large Teapot Borosilicate Glass Tea pot with Stainless Steel Infuser

Точка НЕ:

ZRC7179

Тема:

1. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

спецификација:

Pot & Strainer & Lid Material: borosilicate glass;stainless steel
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 1500ml/950ml/750ml/600ml/480ml

Size:A:mouth diameter 7.5cm  height 19cm(1500ml / 51 oz )

       Б: дијаметар на устата 7.5 см висина 15.5 см (950 мл / 32.5 мл)

       C: дијаметар на устата 7.5cm висина 14.7cm (750ml / 25.6 мл)

       Д: дијаметар на устата 7.5 см висина 13.2 см (600 мл / 20.5 мл)

       E:mouth diameter 7.5cm  height 13cm(480ml /  16.4 oz

 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување:  1pc/кутија, 36 ~ 64pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:Hand-blown Heat Resistance Borosilicate Glass Teapot with Upgraded Stainless Steel Infuser 1pc/box
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                         Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ