0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Голем стаклен бокал за леден чај со издржлив капак од бамбус заштитен од нерѓосувачки челик

Код на ставка: ZRC7141-2

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7141-2
Име на производ: Голем стаклен бокал за леден чај со издржлив капак од бамбус
Висина: 17.5cm
Дијаметар на дното: 12 см
Горен дијаметар: 8 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 54.66 oz
Капацитет (ml): 1600 ml
Употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Голем бокал за леден чај

Точка бр .: ZRC7141-2

Тема:
100% безбедно и здраво шише, еколошко, без пб
Садот лесно се чисти со широка уста
Единствен дизајн на капакот: може целосно да се вметне во чајник, а врежаната решетка од нерѓосувачки челик со резба 304# ги запира чаевите при истурање вода
Рачката што е лесна за корисникот носи операција со конформација
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере:
боросиликатно стакло

Материјал за филтрирање: пролет од не'рѓосувачки челик

капак: надграден капак од бамбус, заштитен со нерѓосувачки челик од пукање

Големина и капацитет:
1600ml / 54.7oz: горен дијаметар 8cm долен дијаметар 12cm висина 17.5cm
1000ml / 34.2oz: горен дијаметар 8cm долен дијаметар 12cm висина 11.5cm

Пакување: 1 ЕЕЗ/кутија; 24кутија/ctn; 36кутија/ctn. или по потреба од клиенти. Безбедносна кутија означена со извонредна „FRAGILE“

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Фабричко директно стабилно снабдување, OEM / ODM услугите се поддржани, Добредојдовте на вашето барање!

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 ЕЕЗ/кутија; 24кутија/ctn; 36кутија/ctn. Безбедносна кутија означена со извонредна „FRAGILE“
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ