0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од јасмин

Јасмин Цветни Јунан Билуочун чај за чајна продавница

Шифра на предметот: BN8102

Потекло: Гуангкси, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Most Popular Biluochun Jamine Flower Green Tea Support Dropship

Код на предметот:

BN8100

Состојки

Biluochun green tea, jasmine bud

Ефикасност:

анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Предложена доза

3 ~ 6 g по порција

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

чај, чаша / чаша за чај, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиент.

MOQ

2kg

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природно добро избран зелен чај со мирис на јасмин пупка на традиционален начин, без адитиви

Предност

Традиционалниот метод мириса на зелен чај од јасмин, топчињата зелен чај беа чисто рачно изработени од чај полн со пеко.

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 5 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапни се прилагоден пакет, OEM / ODM услуги Matcha To Go

Контактирајте нѐ