0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Japanese Retro Copper Handle Glass Tea Pot Infuser 700ml

Код на ставка: ZRC7120-1

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7120-1
Product Name: Japanese Retro Copper Handle Glass Tea Pot Infuser 700ml
Дијаметар на устата: 7.2 см
Крајниот дијаметар: 11.5см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 700 ml
Висина: 15cm
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Japanese Retro Copper Handle Glass Tea Pot Infuser 700ml

Точка НЕ:

ZRC7120-1

Тема:

1.Handmade Japanese hammer design, retro stylish copper with natural hemp rope handle and elegant lid makes the teapot more artistical

 

2. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

3. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

4. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

 

спецификација:

Pot Material: borosilicate glass, copper handle, stainless steel spring filter (in the mouth)
Lid Grips: copper or emerald;Strainer: N/A, with stainless steel spring filter in the spout 
Опции за капацитет: 700ml / 24 мл 

Size:   lid diameter 7.2cm. height 15 cm bottom diameter 11.5cm .handle height 7.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/box безбедност заштитена со EPE, 48pcs/ctn; или по потребите на клиентите.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: Handmade 24oz 700ml Honorable Japanese Retro Copper Handle Glass Teapot 1pc/box safety protected with EPE , 48pcs/ctn ; or per customers' required.
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                            Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ