0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Japanese Matcha Tea Ceremony Gift Set With Gift Box Support Printing

Код на ставка: ZRC7803-4

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, керамика
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7803-4
Product Name:Japanese Matcha Tea Set
керамички сад: дијаметар 11см, висина 7см
бамбус размахване: 100 пондата, висина 10.5см * 6см
бамбус топка: должина 18см, ширина 0.9см
керамички држач за размахване: висина 8см, дијаметар 6.5см
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: церемонија за чај, подарок

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед


име:
  Сет за јапонски чај Матча

Точка бр .: ZRC7803-4

Функција и спецификација: Овој чајник е идеален прибор за подготовка на мачата на традиционален начин дома, или како што се користи во јапонски церемонии за чај или комплети за подароци.
Бамбус размахване, користено за мешање на мачата:
100 висина на длабочина 10.5см х 6см  

Чаша Матча, користена како чаша:
дијаметар 10.5 см висина 7 см

Лажица Матча, која се користи за мерење на точната количина на чај во прав, 1 Чашаку од Матча = 1.0 ~ 1.5г:
должина 18см ширина 0.9см

Whisk Holder, што се користи за повторно обликување на жицата и продолжување на нејзиниот животен век:
дијаметар 6.5 см висина 8 см

Како да направите чаша вкусна мача?
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Забелешка: All the items can be assembled freely, welcome OEM, ODM orders.


Пакување и плаќање


 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 сет по кутија со држач за пена, 25 сета/ ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ