0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Japanese 100% Natural Bamboo Branch Tea Baler Boiled Water Spoon for Matcha Ceremony

Шифра на предмет: ZRC7410

Потекло: hejеџијанг, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Material:bamboo, natural bamboo
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7410
Product Name:100% Natural Bamboo Branch Bailer Boiled Water Spoon
Вештини: чисто рачно изработени
Total Length:42~44cm
Scoop Capacity:80ml
Scoop Size:diameter 4.3cm, height 6.8cm


Набавка Способност

Способност за снабдување: 2000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:  Natural Bamboo Branch Water Bailer

Точка бр .: ZRC7410

Вкупна должина: 42 ~ 44cm

Scoop:
80ml, diameter 4.3cm, height 6.8cm

материјал: природен бамбус

Вештини:
completely handicrafted, everyone is unique artistical teaware

Пакување: 1pc per bag

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:1pc per bag Factory direct stable supplying, OEM service is supported.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ