0086-73184420790

EN
сите категории

ТИ СИ ТУКА : Почетна >Чај >Овошен чај

Hotешка продажба на бело сушено семе од лотос без јадро за чиста топлина

Шифра на предметот: BN9053

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот: 

Hotешка продажба на бело сушено семе од лотос без јадро за чиста топлина

Код на предметот:

BN9053

Потекло:

Хунан, Кина

Ефикасност:

Јасна топлина, богата содржина на протеини, витамини од групата Б и минерали во исхраната.

Предложена доза: 

3 ~ 5 грама по пијалак

Начин на чување:

Запечатено, суво и ладно место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена крафт / алуминиумска кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга:

OEM / ODM се прифаќаат

Пример:

Бесплатни примероци ; 2-5 работни дена со потврди, сметка на купувачи за експресни трошоци 

Испорака:

D2D Express (Вклучи или не вклучувај давачки) DHL/UPS/EMS/TNT/FeDex и повеќе, воздух, море; 

Рок на плаќање:

30% депозит, биланс пред испорака или против копија од B /L /квалитетна инспекција

производ Функција

Здраво

100% природно без никакви зависност

Предност

Гарантирано автентично потекло; Строг QC контролиран секогаш;

Во согласност со стандардот САД, Европа.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

Предност

Добро избрани високо квалитетни состојки од автентично потекло

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

Семе од лотос (исто така наречено лотос орев) е семе на растение од родот Нелумбо, особено видот Нелумбо нуцифера. Семето содржи богата содржина на протеини, витамини од групата Б и минерали во исхраната.
Кога се готви во чисти супи, се верува дека семето на лотос „чисти топлина“ и е хранливо, што може да ја објасни нивната распространетост во кинеската кујна.
Имаме два вида: кафеава кора и бела. И двете можат да бидат фин прав. Исто така, прилагодени пакети се достапни од наша страна. Ве молиме, не двоумете се да ни го испратите вашето барање доколку имате интерес.


Ние поддржуваме OEM/ ODM пакет, пирамидални кеси за чај, лабави кеси за чај, канистер или разни мали пакувања се достапни. Добредојдовте на вашето барање!