0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од билки

Hotешка продажба на кинески билни мешави чај за заштита од грло

Шифра на предметот: BN6004

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Hotешка продажба на кинески билни мешави чај за заштита од грло

Код на предметот:

BN6004

Состојки

scaphium scaphigerum, honeysuckle, chrysanthemum, lily bulb, licorice

Ефикасност:

Smooth throat, throat protection, relieve throat painful

Предложена доза

8 ~ 12 грама по кесичка чај, 1 кесичка дневно

Пијалаци

најмалку 4 пати

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

10гр/кесичка или пирамидална кесичка со чај, 28 кесички по кутија; или прилагодено по потреба

MOQ

500 кесички со заеднички пакет или MOQ базирани на прилагоден пакет

производ Функција

Здраво

Добро измешано од 100% природни билки без зависност

Предност

Искусна формула од стар доктор по традиционална кинеска медицина

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 500 кесички по тип

Предност

Добро избрани високо квалитетни состојки од автентично потекло

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат; 

We also name this " Teacher Tea", it's very good for teachers, singers and more who use their throat a lot, Main benefits:  smooth throat, protect throat and relieve throat painful.

All the ingredients are strictly sourced and selected, packed in professional aseptic workshop by machines. 

OEM / ODM services are available.   

Контактирајте нѐ