0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

High Quality Wooden Handle Borosilicate Glassware Teapot

Шифра на предмет: ZRC7075

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7075
Product Name:High Quality Wooden Handle Borosilicate Glassware Teapot
Дијаметар на устата: 7 см
Bottom Diameter: D7cm
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 500 ml
Висина: 10 см
Вештини: разнесени со рака


Опис на производот

име:

Europe Standard Premium Tea Set Чајник за инфузија од стакло со филтер

Точка НЕ:

ZRC7075

Тема:

1.Топ продавач со класичен дизајн

2. Совршен избор за приватни моменти

3.Супериорни подароци

4.изработено од високо боросиликатно стакло, ултра јасно

спецификација:

Материјал за тенџере и цедилка: боросиликатно стакло или нерѓосувачки челик
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: Three styles, Please refer two the marked photos below.  Welcome your inquiry! 

Size:Three styles, Please refer two the marked photos below.  Welcome your inquiry! 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/кутија, 48pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани


 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно за микробранови (исклучени производи од стакло со двојни ledидови).

Здрава Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, без БПА и безбедна за храна, во согласност со САД, Европа Стандард.

MOQ          Factory direct supplying, small MOQ is available

Дизајни се достапни со различна големина, волумен, стил, боја на стакло

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:wholesale chinese hot pot glass tea sets with glass strainer 1pc/box, 48pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Time(days)    10            To be negotiated

Контактирајте нѐ