0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Висококвалитетна глазирана керамичка матка чинија Chawan for Matcha зелен чај

Шифра на предмет: ZRC7818

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: керамика, керамика, керамика
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7818
Име на производ: Висококвалитетна глазирана керамичка чинија со натпревар Чаван за зелен чај
Употреба: чај Мача, супа, салата, сок
Предност: Фабричко директно снабдување
Керамички тип: Грнчарство
Вештини: Чисто рачно изработени
Тежина на садот: 500 g +/- 15 g
Капацитет (ml): 550 ml


Опис на производот

име:

Висококвалитетна глазирана керамичка матка чинија Chawan for Matcha зелен чај

Точка НЕ:

ZRC7818

Тема:

Оваа елегантна чинија за мача е целосно рачно изработена, достапна во различни бои.

 

Фабричко директно снабдување, многу залихи.

спецификација:

материјал: керамика со трансмутациона глазура

вештини: целосно рачно изработени

капацитет: 550ml

Тежина на сад: 500 g +/- 15 g

Големина: дијаметар 11.5cm висина 7.8cm

Пакет: безбедносен пакет 48 парчиња/ctn

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

процес на церемонија на мача:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

 

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 22X22X12 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакување: Висококвалитетен застаклен керамички сад за матка Чаван за мача зелен чај 1 x сад по кутија, 48 парчиња/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                     Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ