0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Висок квалитет на прва жетва Keemun Health Црн чај

Шифра на предметот: BN8032

Потекло:Кимен Анхуи, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: црн чај Кемун
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Анхуи, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8032
Име на производ: Висок квалитет на прв жетва Keemun Health Црн чај
боја: Светло темно кафеава, златно-кафеава супа од чај
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Кимен Анхуи
Сезона на жетва: пролет
Спецификации: Големи лисја, класичен кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед
 

Име на предметот:

Најпопуларен црн чај од првата жетва Keemum

Код на предметот:

BN8032

Потекло

Кимен Анхуи, Кина

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

Светло темно кафеава, златно-кафеава супа од чај

Изглед

големи лабави лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


  производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


изглед: Листовите се берат од големи лисја, црни и сјајни, со тенка и кратка лента.

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен мирис на црн чај.
Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриена чаша.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

 Апликација: Овој чај најчесто се доставува за ресторани и чајџилници, итн. Достапна цена е погодна за јавна потрошувачка.


Пакување и испорака

Податоци за пакување : 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба

Пристаниште : Шенжен

Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ