0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Зелен чај со висок квалитет на облак и магла Би Луо Чун

Шифра на предметот: BN8010

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, црно -зелен сушен чај, сјајна супа од оливин чај
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8010
Name:High Quality Cloud and Mist Bi Luo Chun Green Tea
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Облак и магла Билуочун зелен чај

Код на предметот:

BN8010

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Март - почетокот на април

Боја:

црно -зелен сушен чај, сјајна супа од оливин чај

Изглед

100% нежни лисја, јасно видливи една пупка и два лисја, во кадрава, витка и тесна форма, многу малку парчиња, богати со пик

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:

 
1. изглед: 100% tender leaves,clearly visible one bud and two leaves, in curly, slender and tight shape, very few shred, rich of peoke.

2. edетва во текот на март - почетокот на април, високиот планински облак магла премиум зелен чај

3. Боја: црно -зелен сушен чај, сјајна супа од оливин чај

4. Вкус: Cloud and mist green tea has fat shoot, long internode and better tenderness, it is delicately processed, brings out rich and mellow chestnut scent, with full-bodied palate and sweet aftertaste

5. Пиво време: 3 ~ 4 инфузии. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

6. За да се одржи свежината и светлата боја, чајот треба посебно да се чува во фрижидер на -5 степени.

Апликација: Овој чај се снабдува за врвни ресторани и чајџилници или за забава на гости дома

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ