0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Класичен класичен стакло за чај Конгфу во различен волумен со отстранлива цедалка

Шифра на предмет: ZRC76672

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC76672
Име на производ: 27.3oz 800мл Класичен стакло за чај Конгфу во различен волумен
Макс Ширина: 10.8 см
Висина: 12.4cm
Крајниот дијаметар: 7.3см
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик 304
Капацитет (oz): 27.3 oz
Капацитет (ml): 800 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Чајник со висок боросиликатен стакло

Точка бр .: ZRC76672

Тема:
Кориснички цедилка: флексибилен дизајн на клипови, лесен за употреба. Останува безбедно со чајникот откако е правилно поставен
Идеален партнер за чај Дао/ чај Кунгфу
Повлекува строг тест за отпорност на топлина: -20 ~ 150

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедилка и капак:
304 нерѓосувачки челик

Капацитет и големина:
ZRC76672 ----- 800мл / 27.3 мл: висина 12.4см макс. ширина 10.8 см долен дијаметар 7.3 см

Пакување:
1 ЕЕЗ/кутија; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Детали за пакување: Класичен класичен стакло за чај Конгфу во различен волумен со отстранлива цедалка 1 парче/кутија
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ