0086-73184420790

EN
сите категории

ТИ СИ ТУКА : Почетна >Чај >Чај во прав

висок квалитет на црн чај добро продажба чај моќ

Код на предметот:

Потекло: Хунан, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали

производ вовед 

 

Производ детали

Усвојува најдобри лисја од плантажата на црн чај со висока височина.
Добра контрола на квалитетот од искусната кинеска фабрика за експерти за црн чај.
Трајна арома, миризлив вкус и светла течност, носат добра репутација
за кинески црн чај на меѓународниот пазар.

пакет

(1) 125g, 250g, 500g за хартиена кеса /пластична кеса /OEM 
(2) 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг хартија картон/Пластична кеса/Хартиена кеса/ОЕМ.

Тема:

Анти-канцер и анти-оксидација Диуретикот и ублажувањето на заморот го штитат стомакот

Арома и вкус:

чиста арома; нежна светло-црвена и светла од супа од чај; сладок и густ вкус

Боја:

нежно светло црно-црвено

Сертификати:

ISO НОП Органска ЕУ

Технички процес: берба -венење -тркалање -ферментација -сушење
Заеднички карактеристики: цветен лист и светло -црвена супа
црниот чај обично се дели на дианхонг и џионг
  Познат е по убавината на обликот, цветниот лист, миризливите, слатки вкусови.