0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Бели чај

Висока планина Баихао Јинжен бел чај чај од сребрена игла Peoke

Шифра на предметот: BN8099

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Висока планина Премиум Познатиот бел чај Бајхао Јинжен

Код на предметот:

BN8099

Потекло:

Фуџијан, Кина

Време на жетва (сезона):

Рана пролет, околу ден за чистење гробници

Боја:

бело-сив чај, со богат okeирка

изглед:

чај пупка во форма на сребрено-игла

Начин на чување:

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Сад за подготовка:

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

Пакување:

Normally 250g, 500g per aluminium bag, kraft bag or tin, 5kg, 10kg, 15kg, 20kg, 25kg standard export carton,  or per customers' required.

MOQ:

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Услуга:

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

 Рок на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

100% природни добро избрани свежи совети чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Зошто белиот чај со потреба од сребро е полн со silverирка од сребро?

Сребрените микровили се негување, тоа е од супер нежните чаеви лисја или чајните лисја назад, колку е побогат okeиркаат чајот од повисок степен Чајот за сребрена потреба бил избран рачно околу денот на чистење на гробниците, пупката за чај е супер нежна, покриена со бел okeирка, а белиот чај е еден од најсувите чаеви што го покажува најголемиот peирка. 

Чајот со сребрена игла на БЕНУО беше од малите градини Фудинг, провинција Фуџијан, обработен на најтрактичен начин, природен сув, не валани.


Водач за подготовка на пиво:  Може да биде 10 или повеќе инфузии од гајван, чаша. Сварете го чајот со зовриена вода од 90 центи-степени и почекајте најмалку 1 минута, бидејќи белиот чај со сребрена игла не се стркала, алкохолот за чај се ослободува побавно од другите чаеви; Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, сугерирајте да го варите чајот според личен вкус.

 За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага да биде специјално херметички зачуван во ладење на -5 ℃ степен.


* Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна класа и чајџилници, или ги забавува гостите дома

Контактирајте нѐ