0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Високо-издржлив метален лим чај лисја цедилка/филтер/lnfuser

Шифра на предмет: ZRC7499

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: калај, калај
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7499
Име на производ: Високо-издржлив метален лимен чај цедилка/филтер/lnfuser
Тип: Алатки за кафе и чај
Употреба: Декорација на домот, стакло, кафе, додатоци за чај
Стил: Модерен
Опис на производот

 

име:

Високо-одделен издржлив метален лим од чај лисја за филтрирањеFilterlnfuser

Точка НЕ:

ZRC7499

Тема:

1.Рачно изработени дупки за филтри можат фино да го филтрираат листот од чај и да го направат чајот појасен.

2. teaито за чај се однесува на разни видови чаши за правда

спецификација:

Боја: сребрена, итн
Употреба: Декорација на домот, стакло, кафе, додатоци за чај
MOQ: 100 парчиња
Материјал: калај

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување:  1 парче / кутија; 80box / ctn или по потреба од клиенти.


функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакет: Високо квалитетна, издржлива метална лимена чај, филтер/филтер/lnfuser
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                           Est. Време (денови) 8 За преговарање

Контактирајте нѐ