0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Комплет за тенџериња за чај во јапонски стил со високо боросиликатно стакло

Шифра на предмет: ZRC7114

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7114
Име на производ: Високо боросиликатно стакло во јапонски стилски сет за тенџере за чај Инфузер за чај
Дијаметар на устата: 7.3 см
Крајниот дијаметар: 8см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 1500 ml
Висина: 22 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Комплет за тенџериња за чај во јапонски стил со високо боросиликатно стакло

Точка НЕ:

ZRC7114

Тема:

1.Голем капацитет со исклучителен дизајн, совршен за хостирање гости. Капакот не мора да се вади при вадење на цедалката. 

2. Истурот е дизајниран за истурање без напор и прецизна контрола, секоја последна капка може да се истури во криглата без да капе.

3. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

4. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

5. Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: класична верзија со нерѓосувачки челик 304
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 1500ml / 51.2oz

Големина: дијаметар на устата 7.3cm, дијаметар на дното 8cm.max. ширина 20 см, висина 22 см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 36pcs / ctn, OEM пакети.


функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакување: Јапонски чајник боросиликатен стаклен котел со рачка од корен од бамбус 1pc/кутија, 36pcs/ctn. Или по потреба од клиенти
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                        Est. Време (денови) 10 За преговарање

Контактирајте нѐ