0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Heat Resistant Borosilicate Glass Teapots with Easy Clean Strainer

Шифра на предмет: ZRC7086

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7086
Име на производ: Чајници од Боросиликатно стакло отпорни на топлина
Дијаметар на устата: 7.5 см
Висина: 11.5cm
Дијаметар на дното: 11 см
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 27.33oz
Capacity(ml): 800ml / 27oz
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име: Чајник од боросиликатно стакло отпорно на топлина

Точка бр .: ZRC7086

Тема:
Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка
Донесува совршено лично уживање по зафатено работно време, без оглед на тоа во канцеларија или дома

Сад и материјал за цедилка: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот: нерѓосувачки челик, боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

големина: горниот дијаметар 7.5 см, висина 11.5 см, долниот дијаметар 11 см  

Капацитет: 800ml/ 27oz

Пакување: 1pc/кутија, 248pcs/ctn. Или по желба на клиентите

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Packaging Details: Heat Resistant Borosilicate Glass Teapots with Easy Clean Strainer
                              1pc/box , 248pcs/ctn. Or per clients' required
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ