0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Топлинска изолација Чаша чаша со бамбус капа Симпатичен фламинго стил

Шифра на предмет: ZRC7668

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC76668
Product Name: Heat Insulation Glass Tea Mug with Bamboo Lid Cute Flamingo Style
Материјал за кригла: високо боросиликатно стакло
Материјал за капакот: бамбус со силикон
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Горен дијаметар: 8.5 см
Висина: 15cm
Капацитет (ml): 450 ml
Капацитет (oz): 15.37 oz
Капацитет: 3 капацитети на располагање


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Фламинго стаклена кригла со бамбус капак

Точка бр .: ZRC7669

Материјал за кригла: висока боросиликатна чаша

Материјал на капакот: бамбус со силикон

Отпорен на температура:
-20 150

Капацитет и големина:
500ml / 17.08oz: дијаметар на устата 8cm висина 12cm

Пакување:
1pc/кутија, 64pcs/ctn; 80 парчиња/ctn; 100 парчиња/цтн

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќањеПакување и испорака

Детали за пакување: Стакло чаша за изолација со топлина со бамбус капа Симпатичен фламинго стил 1pc/кутија, 64pcs/ctn; 80 парчиња/ctn; 100 парчиња/тон
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ