0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Heart Shape Glass Teapot Stand Light Warmer Tea Pot Holder

Шифра на предмет: ZRC7406

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7406
Product Name:Heart Shape Glass Teapot Stand Light Warmer Tea Pot Holder
Дијаметар: 13cm
Висина: 6.5cm
Материјал на плоча: нерѓосувачки челик
Стандарден материјал: стакло
Usage: keep tea warm
Style: Love Heart


производ вовед


име:
Loveубовно срце за чај затоплување

Точка бр .: ZRC7406

материјал: 3.3 високо боросиликатно стакло

Апликација: 200 ~ 1000ml чајници и чаши за чај, кои се отпорни на топлина

големина: дијаметар 13cm висина 6.5cm

Пакување: 1 парче / кутија; 40box / ctn или по потреба од клиенти.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат;

 
Пакување и плаќањеПакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 14X14X9 cm
Единечна бруто тежина: 0.85 кг
Package Type: Heart Shape Glass Teapot Stand Light Warmer Tea Pot Holder
                       1x warmer per box,0.76kg, 14*14*9cm
Пример на слика: пакет-img
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ