0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај

Здраво чистење Сушен фолиум Сена Лист Детоксикација Чај Сена Фенкси Лисја

Шифра на предметот: BN9043

Потекло: Хаинан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

име:

 Органски сушен чај од лисја од Сена (Folium sennae)

Код на предметот:

 BN9043

Потекло:

Хаинан, Кина

Здравствени придобивки:

 лаксатив за запек, детоксикација

Предложена доза:

1 ~ 3 грама по пијалак

Начин на чување:

затворено, ладно и суво место

Сад за подготовка:

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

Нормално 250g / запечатена алуминиумска / крафт кеса; 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг стандарден картон за извоз, или по купувачи.

MOQ:

2 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Пример:

 Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

Предност

Добро избрани високо квалитетни производи од автентично потекло

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат; 

Сена остави чај е ефикасен како лаксатив за запек.


Сена е дијареа раст во Индија, Пакистан, јужните кинески грмушки. Сена поради нивните катарзични својства традиционално се сметаше за "чиста" тревка. Повеќе модерни студии покажаа дека Сена во третманот на запек е многу ефикасна. За медицина може да се користат лисја и мешунки или овошје. 

Контактирајте нѐ