0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Рачно изработен темно чај Анхуа Баилијанг со кошница од бамбус 3.625 кг

Шифра на предметот: BN8117

Потекло: Анхуа, Хунан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 парчиња


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: Јунан црн чај
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Пост-ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Суперфинирано
Рок на траење: Долг живот
Тежина (кг): 3.625
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8117
Product name:Handmade Post-fermented Anhua Qianliang Dark Tea with Bamboo Basket
Package:3.625kg per bamboo basket
Потекло: Анхуа, Хунан
Сезона на жетва: пролет- рано лето
Specifications:Spring to early Summer
Услуга: ОЕМ услугите се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња годишно

 производ вовед

Име на предметот:

Handmade Post-fermented Anhua Qianliang Dark Tea with Bamboo Basket 3.625kg

Код на предметот:

BN8117

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет до рано лето

Боја:

Светло темно кафеава со златни габи (златен цвет / џинхуа); златно-кафеава супа од чај

Складирање

Суво место, спречете го сонцето, проветрувајте

Години

 2 3-години

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

3.625kg per bamboo basket as photos, support OEM packages.

големина

Length 150cm,  diameter 20cm

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 ЕЕЗ

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција
 

Здраво 100% природно добро избрани лисја од чај обработени на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 парчиња
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


на Bamboo Basket Dark Tea was handmade with bamboo basket package, from the world only dark tea production area Anhua in Hunan Province,  The tea 3.625kg per piece was named " Bailiang cha",   36.25kg per piece was " Qianliang cha", the taste and material, skills are the same.    
Темниот чај е класа чај што помина низ микробна ферментација, од неколку месеци до многу години, исто така именува пост-ферментиран чај, на кинески „Хеи ча“. Изложеноста на чајните лисја на влага и кислород за време на процесот, исто така, предизвикува ендо-оксидација (изведена од самите ензими од лисја од чај) и егзо-оксидација (која е микробиолошки катализирана). Листовите од чај и пијалокот направен од нив стануваат потемни со оксидација.
Многу сорти на темно чај намерно стареат во влажна средина за да го промовираат растот на одредени габи, често наречени „златни цвеќиња“ или „џин хуа“ на кинески поради светло жолтата боја.
Нејзините главни здравствени придобивки:
1) дополнување на диетална исхрана;

2) Помагање на варењето, решавање маснотии, чистење на цревата и желудникот;

3) Намалување на маснотиите, намалување на телесната тежина, омекнување на садот и спречување на КВБ;

4) Анти-оксидација, анти-стареење, продолжување на животот;

5) Анти-канцер и анти-мутација;

6) Намалување на крвниот притисок;

7) Подобрување на сахарометаболизмот, намалување на шеќерот во крвта, спречување и лекување на дијабетес;

8) Стерилизација и намалување на воспалението;

9) Диуреза, детоксикација и намалување на штетата предизвикана од тутун и алкохол;

Not only the 3625g basket dark tea, we have various dark tea in different package and ages,  18 years professional Dark tea factory direct stable supplying.  Welcome your inquiry !

 


Пакување и испорака

Packaging Details:3.625kg per bamboo basket , safe packed with export cartons
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ