0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Рачно изработена со долга рачка Бамбус матка за чај размахване Bamboo Chasen

Код на ставка: ZRC7813-14

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: бамбус, природен бамбус
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7813-14
Име на производ: Рачно изработена долга рачка од бамбус матка чај за матење Bamboo chasen
Употреба: Церемонија на натпревар
Тип: Алатки за кафе и чај
Вештини: Чисто рачно изработени
Предност: Фабричко директно снабдување
Размахване стил: Органски бамбус рачно изработен
Бамбус боја: Виолетова бамбус, златен бамбус


Опис на производот

име:

Рачно изработена долга рачка Bamboo Matcha Tea Whisk Bamboo Chasen

Точка НЕ:

ZRC7813-14

Тема:

Овој хајсен се користи за изматување на прашокот Matcha во фина пена и за истакнување на внатрешниот вкус на чајот. Рачно е направен во фини влакна од едно парче природен бел бамбус. 

Фабрички директно снабдување.

спецификација:

Материјал: бамбус

вештини: рачна изработка

Големина: должина на матење 15cm дијаметар 3.5cm

држач за размахване: должина 5cm дијаметар 2.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Употреба:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 28X28X21 cm
Единечна бруто тежина: 3.3 кг
Тип на пакување:Рачно изработена долга рачка Бамбус Матка Чај размахване Bamboo Chasen; 25 парчиња / кутија, 250 парчиња / ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                               Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ