0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Рачно разнесена топлина Боросиликатен стаклен чајник со надграден инфузер од нерѓосувачки челик

Шифра на предмет: ZRC7179

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7179
Име на производ: Чајник од чаша со квадратна форма за церемонија на чај
Висина: 9.2cm
Дијаметар на устата: 7.5 см
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (oz): 51.2 oz
Капацитет (ml): 1500 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Стаклен чајник отпорен на топлина

Точка бр .: ZRC7179

Тема:

Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедилка и капак:
од нерѓосувачки челик

Капацитет: 1500ml/950ml/750ml/600ml/480ml

големина: О: дијаметар на устата 7.5 см висина 19 см (1500 мл / 51 мл)
         Б: дијаметар на устата 7.5 см висина 15.5 см (950 мл / 32.5 мл)
         C: дијаметар на устата 7.5cm висина 14.7cm (750ml / 25.6 мл)
         Д: дијаметар на устата 7.5 см висина 13.2 см (600 мл / 20.5 мл)
         Д: дијаметар на устата 7.5 см висина 13 см (480 мл / 16.4 мл)

Пакување: 1pc/кутија, 36 ~ 64pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Чајник од Боросиликатно стакло со отпорна на топлина рачно со надграден инфузер од нерѓосувачки челик 1pc/кутија
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ