0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Улонг чај

Чај Guilin Osmanthus Oolong со кесичка чај со инфузија со пирамида

Шифра на предметот: BN8105

Потекло: Гуангкси, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

 

производ вовед

Име на предметот:

Famous Guilin Osmanthus Oolong Tea

Код на предметот:

BN8105

Потекло

Гуангкси, Кина

Време на берба (сезона)

Есен

Боја:

classic dark yellow-green oolong tea, yellow osmanthus

Изглед

High quality plentiful tender leaves, roasted, lightly fermented

Складирање

Спречете сонце, најдобро е да биде -0 степени целзиусови и да се затегне воздухот

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / чаша, Гаиван

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природни добро избрани полузрели чаеви лисја обработени на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Osmanthus Flowering Oolong Tea was from famous osmanthus main producing area, Guilin in Guangxi province,  It's good for eliminates fatigue,  anti-aging, Bactericidal anti-inflammatory, etc.

 

* Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна класа и чајџилници, или ги забавува гостите дома

Контактирајте нѐ