0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Гурманска природна долина, дожд, лабав лист, слабеење на зелен чај Билуочун

Шифра на предметот: BN8006

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: торба, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, друго
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, NOP, QS
Одделение: Премиум, светло темно зелена
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (kg): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Benuo
Број на модел: BN8006
Име: Гурманската природна долина дожд Лабава лист Biluochun Зелен чај Слабеење
Пакување: 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: против стареење, слабеење, убавина, освежување
Спецификација: Чај од пролетна висока планина Маоџан
Услуга: OEM / ODM се прифаќаат
Сад за подготовка: чајник, чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми/килограми годишно

производ вовед

 

Име на предметот:

Рано долината дожд дожд зелен чај

Код на предметот:

BN8006

Потекло:

Хунан, Кина

Време на жетва (сезона):

Пролет, наоколу Жито Дожд ( 6th соларни Терминот )

Боја:

светло темно зелена

изглед:

Нежни пупки, малку лабави лисја, во виткана, витка и убава компактна форма

Начин на чување:

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Сад за подготовка:

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Услуга:

Поддржани се пирамидални кесички за чај, OEM пакувања

Пример:
  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите
 Начин на плаќање:
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L
 Испорака:  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 
производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:

 
1. Се карактеризира со уреден и затегнат пупка, претставува свежо и нежно зелено жад откако ќе се свари и блеска со богат мирис на зелен чај.

2. Со обезбеден висок квалитет, големите лисја, кваси и фрагменти се скоро прикажани.

3. Треба да се чува во фрижидер за да се одржи свежината и светлата боја.

Водач за подготовка на пиво:  Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250 g по запечатена алуминиумска / крафт торба или по барана од клиентите Гурманската природна долина дожд Лабав лист Билуочун Зелен чај Слабеење
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ