0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Glass Boiling Pot With Bamboo Lid Tea Leaf Strainer Infuser Teapot

Шифра на предмет: ZRC7146

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7146
Product Name:Glass Boiling Pot With Bamboo Lid Tea Leaf Strainer Infuser Teapot
Горен дијаметар: 9 см
Дијаметар на дното: 11 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 1500 ml
Висина: 23.5cm
usage: Iced water, tea, juice, milk, etc.


Опис на производот

име:

Flower Tea Kettle Set Small Bamboo Lid Cool Water Coffee Carafe Teapot

Точка НЕ:

ZRC7146

Тема:

1.100% safe and healthy bottle, eco-friendly, pb-free 

2.Unique lid design: it can be fully inserted into the teapot, and the carved 304# adjustable stainless steel mesh stops the teas when pouring the water

3.User-friendly handle brings conformation operation 

4.Dishwasher safe and microwave, stovetop safe 

 

спецификација:

Pot & Infuser & Lid Material :borosilicate glass;stainless steel 
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 1500ml/ 51.2oz

Size: top diameter 9cm, bottom diameter 11cm, height 23.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: 1pc/box, 32pcs/ctn, OEM packages are supported.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: Crystal Heat Resistant Glass Iced Tea Juice Pot for Restaurant 1pc/box , 32pcs/ctn. Or per clients' required
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                       Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ