0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

30g / Pack Парична органска церемонија JAS со високи перформанси со богат вкус

Код на ставка: BNMT380-3

Потекло: hejеџијанг, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

 

 производ вовед

Име на предметот:

 Органска церемонија Matcha чај

Код на предметот:

  BNMT380-3

Состојки

 100% избрана тенка, сенка засадена повеќе од 15 дена.

Ефикасност:

 анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Начин на чување:

 Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Сад за подготовка:

 Sifter, лажичка, размахване matcha, matcha сад

Пакување: 

 30гр, 40гр, 50гр, 60гр, 90гр, 100гр .... по алуминиумска торба, крафт кеса или калај, 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг стандарден картон за извоз, или по нарачка на клиентите.

MOQ:

 Фабричко директно снабдување, мала количина 2кг е достапна по конкурентни цени

Услуга:

 Достапни се услугите OEM / ODM на Matcha-To-Go

 Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Име на предметот:

 Органска церемонија Matcha чај

Код на предметот:

  BNMT380-3

Состојки

 100% избрана тенка, сенка засадена повеќе од 15 дена.

Ефикасност:

 анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Начин на чување:

 Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Сад за подготовка:

 Sifter, лажичка, размахване matcha, matcha сад

Пакување: 

 30гр, 40гр, 50гр, 60гр, 90гр, 100гр .... по алуминиумска торба, крафт кеса или калај, 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг стандарден картон за извоз, или по нарачка на клиентите.

MOQ:

 Фабричко директно снабдување, мала количина 2кг е достапна по конкурентни цени

Услуга:

 Достапни се услугите OEM / ODM на Matcha-To-Go

 Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Име на предметот:

 Органска церемонија Matcha чај

Код на предметот:

  BNMT380-3

Состојки

 100% избрана тенка, сенка засадена повеќе од 15 дена.

Ефикасност:

 анти-стареењето, слабеење, детоксикација, убавина

Начин на чување:

 Спречете од сонце, -5 степени, затворен

Сад за подготовка:

 Sifter, лажичка, размахване matcha, matcha сад

Пакување: 

 30гр, 40гр, 50гр, 60гр, 90гр, 100гр .... по алуминиумска торба, крафт кеса или калај, 5кг, 10кг, 15кг, 20кг, 25кг стандарден картон за извоз, или по нарачка на клиентите.

MOQ:

 Фабричко директно снабдување, мала количина 2кг е достапна по конкурентни цени

Услуга:

 Достапни се услугите OEM / ODM на Matcha-To-Go

 Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Рок на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Здраво

 

100% природен чист тенча камен бланширан прав зелен чај

 

Предност

 

Растенијата за чај беа од Јабукита, Јапонија, одгледувани во hejеџијанг, Кина. Нема нуклеарно загадување

Сите наши Matcha се во согласност со САД, Европа Стандард.

 

Нашите 5 степени на Matcha и главната употреба
Главна употреба на 5

редовни

 

500мрежа; 100% втора жетва Чајот остава свежо мелен за квалитетни здрави пијалаци, шејкови, готвење, сладоледи, сапуни за убавина и маски од кал.

 

Премиум

1000мрежа; Прва и втора жетва чај свежо мелен за вашиот дневен зелен чај лате, смути и тресе со живописна зелена боја.

Церемонијална

 

2000мрежа; 100% од првата жетва чај спакуван полн со хранливи материи, сенка засадена повеќе од 15 дена. Врвно церемонијално одделение со богата зелена боја идеално за церемонии за чај или сериозни loversубители на мача.

 

Врвот

 

5000мрежа; Специјално израснат редок врвен степен, сенка засадена над 25 ~ 30 дена, традиционалната камена мелена мача е за сериозните loversубители на мача

 

Органски

 

Специјално одгледувано во база со сертификат за органски и свеж традиционален камен Tencha

 

Контактирајте нѐ