0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

30g ~ 90g Natural Bamboo Matcha Tea Caddy

Код на ставка: ZRC7832-3

Потекло: hejеџијанг, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, бамбус
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, сосема ново, еднократно
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7832-3
Product Name:30g~90g Natural Bamboo Matcha Tea Caddy
Skills:semi-handcrafted
Short:5.5 x 7cm
Tall:6.5 x 8cm
Капацитет: 80-110мл


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Natural Bamboo Matcha Caddy

Точка бр .: ZRC7832   /    ZRC7833 

Тема:
This natural caddy is an ideal storage utensil for tea power, pills, etc.   Without chemicals

материјал:
природен бамбус

Вештини:
semi- handicrafted

Капацитет:
80-110ml, suitable for approx. 25~40g matcha green tea powder

големина:
( ZRC7832 )  Short type: height 5.5cm diameter 7cm
( ZRC7833 )  Tall type: height 8cm diamerer 6.5cm
Пакување: 1pc per bag or box ,  100pcs/ctn

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:30g 90g Eco-friendly Natural Bamboo Matcha Caddy for Tea Powder 1pc per bag or box; 100 pcs /ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ