0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Fujian Zhengshanxiaozhong Black Tea for Tea House

Шифра на предметот: BN8046

Потекло: Фуџијан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: црн чај Кемун
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8046
Product name:Fujian Zhengshanxiaozhong Black Tea for Tea House
color:Bright shiny black, Red brown tea soup
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Фуџијан
Harvest season:Spring - Early Summer
Спецификации: Компактен нежен чај, класичен кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Hot Sale Premium Wuyi Pure Black Lapsang Souchong Black Tea

Код на предметот:

BN8046

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

Spring  - early Summer

Боја:

Bright shiny black, Red brown tea soup

Изглед

нежни пупки со еден или два лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Ова е познат кинески црн чај од автентичната област чај Вуи во провинцијата Фуџијан. Фабрика директно снабдува, гарантира 100% автентични производи со висок квалитет и конкурентни цени.
 
изглед:Нанесете само нежни пупки со еден или два лисја, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен силен мирис на црн чај.
Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриена чаша.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.

 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Потребни се 250 гр на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ