0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај

Фуџијан Вуи Jinинџунмеи лабав чај со лисја со жолти пупки

Шифра на предметот: BN8038

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед 

Име на предметот:

Автентични супер фини златни совети Вуји Jinинџунмеи црн чај

Код на предметот:

BN8038

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

пролет 

Боја:

Светли златно-кафеави пупки со светло златен пик, златно-кафеава супа од чај

Изглед

Јасно видливи долги нежни пупки од чај со едно или две лисја, богати пиканки, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Складирање

Dry place, prevent from sunshine, stationary temperature, air tight

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Контактирајте нѐ