0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Цветаат чај

Бесплатен примерок Премиум рачно изработена органска уметност богата со цветни расцутена чај

Шифра на предметот: BN9046

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот: 

Бесплатен примерок Премиум рачно изработена органска уметност што цветаше и цветаше чај

Код на предметот: 

BN9046 (богат цвет)

Потекло: 

Фуџијан, Кина

Тежина на секој:

8 ~ 10 грама

Предложена доза: 

1 парче по пијалак

Начин на чување:

воздушно-суво, суво, ладно место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода над 10 см

Пакување: 

секое парче со вакуумско пакување, 250g / запечатена алуминиумска / крафт кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга:

OEM / ODM се прифаќаат

Пример:

Бесплатни примероци ; 2-5 работни дена со потврди, сметка на купувачи за експресни трошоци

Испорака:

D2D Express (Вклучи или не вклучувај давачки) DHL/UPS/EMS/TNT/FeDex и повеќе, воздух, море; 

Рок на плаќање:

30% депозит, биланс пред испорака или против копија од B /L /квалитетна инспекција

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Гарантирано автентично потекло; Строг QC контролиран секогаш;

Во согласност со стандардот САД, Европа.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

Чај што цвета е рачно сошиена со врвни лисја од чај и прекрасен чај за здравје од цвеќиња.  

 

Тоа е специјално собран „букет“ исушени лисја, кој се отвора под дејство на топла вода, давајќи го неговиот вкус и арома.


Процесот на „расцутување“ изгледа многу убаво, затоа чајот од чај често се користи за празнични прилики. 
Имаме 24 видови на расцветан чај, достапни се различни пакувања.

Контактирајте нѐ