0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Бесплатно совпаѓање Matcha Giftset со Bamboo Matcha Whisk и Scoop за Dropship

Шифра на предмет: ZRC7821

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: природен бамбус, природен бамбус
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7821
Име на производ: Бесплатно совпаѓање подарок Matcha со бамбус Matcha размахване и лажичка
Размахване: 100 штипки
Вештини: чисто рачно изработени
Употреба: церемонија за чај, подарок за свадба, итн

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
Опис на производот

име:
  2 парчиња Matcha Giftset со бамбус Matcha размахване и лажичка

Точка бр
: ZRC7821

Тема:
1. Шасенот се користи за размахване на прашокот Мача во фина пена и за да го извлече внатрешниот вкус на чај. Рачно е изработено во фини влакна од едно парче природен бел бамбус. Бамбусот е обично дебел 2-2.5см и долг 9-12см, и се прави во размахване со различна количина на штипки.
2. Фабричко директно снабдување, имаме многу залихи за сите видови на бамбус размахване, златен бамбус или слаби темни бамбуси, 48 коси 120 ~. Исто така, достапни се бесплатни прилагодени врежани марки за брендирање (лого) за одредена количина (Време на доведување + 2 ~ 4 дена само). Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!

Употреба:
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
     За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Детали за пакување: 1x спакувана тврда кутија, 1x лажичка по запечатена торба.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на водење: Количина (сетови) 1 - 500> 500
                         Est. Време (денови) 7 За преговарање

Контактирајте нѐ