0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

First Spring Premium Biluochun Slimming Green Tea

Шифра на предметот: BN8014

Потекло: ianиангсу, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Grade:Premium, olivine dried tea, light olivine and smooth tea soup
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: ianиангсу, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8014
Name:First Harvest Premium Biluochun Green Tea
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: ianиангсу, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


производ вовед

Име на предметот:

First Harvest Premium Dongting Biluochun Green Tea

Код на предметот:

BN8014

Потекло

Jiangsu, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет

Боја:

olivine dried tea, light olivine and smooth tea soup

Изглед

High quality plentiful tender leaves, clearly visible one bud and two leaves,covered with shiny Pekoe, in curly, slender and tight shape, without any shred.

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:

 
1. изглед: High quality plentiful tender leaves, clearly visible one bud and two leaves,covered with shiny Pekoe, in curly, slender and tight shape, without any shred.

2. Боја: olivine dried tea, light olivine and smooth tea soup

3. Вкус: The soft buds give out rich and mellow chestnut scent, with full-bodied palate and sweet aftertaste.The fragrance endures long time even being brewed for 5 infusions.

4. Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

5. За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.


 Апликација: Овој чај се испорачува за ресторани со средна класа и чајџилници, или ги забавува гостите дома

Контактирајте нѐ