0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Најдобар 200мл Јапонски лисја од лисја од дрво Лотус Чај од чаша Арапски бокал

Код на ставка: ZRC7167-8

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7167-8
Име на производ: Најдобар 200мл Јапонски лисја од лисја од дрво Лотус Чај од чај Арапски бокал
дијаметар на горната должина: 10 см
дијаметар на горната ширина: 6.8 см
висина: 9.9см
долниот дијаметар: 4.8 см
Капацитет (oz): 6.83 oz
Капацитет (ml): 200 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Јапонски бокал од чај од дрво од лисја од Лотус од дрво

Точка бр .: ZRC7167 / ZRC7168

материјал: висока боросиликатна чаша

Отпорен на температура: -30 150

Капацитет: 200ml / 6.83 мл

големина:   дијаметар на должина на уста 10см дијаметар на ширина на уста 6.8см
           висина 9.9 см долен дијаметар 4.8 см

Опција:  (ZRC7167) златен раб, (ZRC7168) чист раб

Пакување:
1pc/ кутија 100pcs/ ctn. Пакетите OEM се поддржани.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозитпроизвод Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Најдобар 200мл Јапонски лисја од дрво Лотус Грејно стакло Чај Арапски стомна 1pc/ кутија 100pcs/ ctn. Пакетите OEM се поддржани.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ