0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Познат бренд за темно чај Хуа златни цвеќиња Фужуан во движење 8g/ торба

Шифра на предметот: BN8113

Origin:Anhua, Hunan

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ:Factory direct supplying, small MOQ of 2pcs  is available


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Type:Anhua Dark Tea
Стил: Лабав чај
Возраст: 2 - 3 години
Processing Type:Post-Fermented
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Суперфинирано
Shelf Life:Long life
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8113
Product name:Famous Dark Tea Brand An Hua Gold Flowers Fuzhuan On the Go 8g/ bag
Package:8g (+/- 2g) per brick,
Origin:Anhua, Hunan
Сезона на жетва: пролет- рано лето
Specifications:Small brick, easy to store and take out
Service:OEM services are available
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Supply Ability:20000 Piece/Pieces per Year

производ вовед

Име на предметот:

An Hua Gold Flowers Fuzhuan On the Go 8g bag

Код на предметот:

BN8113

Потекло:

Хунан, Кина

Време на жетва (сезона):

Пролет до рано лето

Боја:

Bright dark brown with golden fungi ( gold flower / jinhua );  golden-brown tea soup

Начин на чување:

Суво место, спречете го сонцето, проветрувајте

Години:

2012

Сад за подготовка:

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

8g ( +/ - 2g) per brick ,  Normally 250g/ sealed aluminium / kraft bag;  5kg, 10kg, 15kg, 20kg, 25kg standard export carton,  or per customers' required.

MOQ:

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Услуга:

OEM услугата е поддржана

 Пример:  

Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

 Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


 производ Функција

Здраво 100% natural well-selected tea leaves processed in traditional way, without additives
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 парчиња
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


на Компресиран темен чај од тули  беше од областа само за производство на темно чај во светот Анхуа во провинцијата Хунан, тоа е најголемата светска рок -зона од мраз.

Темниот чај е класа чај што помина низ микробна ферментација, од неколку месеци до многу години, исто така именува пост-ферментиран чај, на кинески „Хеи ча“. Изложеноста на чајните лисја на влага и кислород за време на процесот, исто така, предизвикува ендо-оксидација (изведена од самите ензими од лисја од чај) и егзо-оксидација (која е микробиолошки катализирана). Листовите од чај и пијалокот направен од нив стануваат потемни со оксидација.
Многу сорти на темно чај намерно стареат во влажна средина за да го промовираат растот на одредени габи, често наречени „златни цвеќиња“ или „џин хуа“ на кинески поради светло жолтата боја.

Нејзините главни здравствени придобивки:

1) дополнување на диетална исхрана;

2) Помагање на варењето, решавање маснотии, чистење на цревата и желудникот;

3) Намалување на маснотиите, намалување на телесната тежина, омекнување на садот и спречување на КВБ;

4) Анти-оксидација, анти-стареење, продолжување на животот;

5) Анти-канцер и анти-мутација;

6) Намалување на крвниот притисок;

7) Подобрување на сахарометаболизмот, намалување на шеќерот во крвта, спречување и лекување на дијабетес;

8)   Sterilization and reducing inflammation;

9) Диуреза, детоксикација и намалување на штетата предизвикана од тутун и алкохол;

Не само темниот чај од компресирана тула, имаме разни темни чаеви во различни пакувања (како бамбус кошница) и возрасти, 18 години професионални фабрики за темно чај директно стабилно снабдување. Добредојдовте на вашето барање!

 

 


Пакување и испорака

Packaging Details:Normally 250g/ sealed aluminium / kraft bag; 5kg, 10kg, 15kg, 20kg, 25kg standard export carton, or per customers' required.
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ