0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Познат чај од чаша Боросиликат со чај инфузер за расцветан чај

Шифра на предмет: ZRC7001

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7001
Product Name: Famous Borosilicate Glass Teapot with Tea Infuser for Blooming Tea
Големина на устата: D.13cm
Висина: 8 см
Долна големина: Д6см
Максимална ширина: 18.4 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 14oz
Капацитет (ml): 400 ml
Материјал за рачка: Боросиликатно стакло
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно рефус уникатен единствен цвет од стакло чај инфузер од нерѓосувачки челик
производ вовед


име:
Тркалезна чаша чај за тенџере

Точка бр .: ZRC7004

Тема:
op seller with classic design
Совршен избор за приватни моменти
Супериорни подароци
изработено од 3.3 високо боросиликатно стакло, ултра јасно

Сад и материјал за цедилка:
боросиликатно стакло или нерѓосувачки челик

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Опции за капацитет:  400ml, 600ml, 800ml, 1000ml, 1200ml

големина:
Погледнете ги фотографиите подолу и поздравете го вашето барање.

Пакување:
1pc/кутија, 64pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: Famous Borosilicate Glass Teapot with Tea Infuser for Blooming Tea 1pc/box, 64pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Lead Time :       Quantity(Pieces)     1 - 2000     >2000
                           Est. Time(days)     7                To be negotiated

Контактирајте нѐ