0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Фабрички материјали Црна јапонска керамичка чаша Мача

Шифра на предмет: ZRC7831

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: Грнчарство, Керамика, керамика
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено, ретро
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7831
Име на производ: Фабрички материјали Црна јапонска керамичка чаша за чаша
Употреба: чај Мача, супа, салата, сок
Тип: Грнчарство
Супериорност: Фабричко директно снабдување
Вештини: Чисто рачно изработени


Опис на производот

име:

Фабрички материјали Црна јапонска керамичка чаша Мача

Точка НЕ:

ZRC7831

Тема:

Овој чај е идеален прибор за подготовка на мачата на традиционален начин дома, или како што се користи во стилот на јапонски церемонии.

 

Фабричко директно снабдување, ретро јапонски стил, совршено за чајот Кунгфу. Добредојдовте на вашето барање, ќе разговараме понатаму и ќе ви покажеме примероци!

спецификација:

Големина: дијаметар 7.6 см висина 4.3 см 

Пакување: 6 x сад по кутија за безбедност спакувани
Вештини: рачно изработени

Капацитет: 65ml

Примерок

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процес на церемонија на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

 Пакување и плаќање

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 13X10X8 cm
Единечна бруто тежина: 0.21 кг
Тип на пакет Фабрички набавки Чаша од црна керамичка капа за Matcha зелен чај чај. 6 x сад по сет по кутија
Времетраење: количина (сет) 1 - 100 101 - 500> 500
                                 Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ