0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Factory Direct Selling Organic Bamboo Tea Caddy

Код на ставка: ZRC7832-3

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Material:Natural bamboo, natural bamboo, bamboo
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Model Number:ZRC7832-3, ZRC7832-3
Product Name:Factory Direct Selling Organic Bamboo Tea Caddy
Feature:Eco-Friendly, Stocked, brand new
Skills:Semi-handcrafted
Предности: Фабричко директно снабдување
Капацитет: 80-110мл


Опис на производот

име:

Factory Direct Selling Organic Bamboo Tea Caddy

Точка НЕ:

ZRC7832-3

Тема:

This natural caddy is an ideal storage utensil for tea powder,pills,etc. without chemicals.

Factory direct supplying . OEM / ODM services are available

спецификација:

Material: natural bamboo

skills: semi-handicrafted

Size: short type:diameter 7 cm height 5.5 cm tall type :diameter 6.5cm height 8cm

package: safety package 

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 11X10X8 cm
Единечна бруто тежина: 3.3 кг
Package Type:Factory Direct Selling Organic Bamboo Tea Caddy1pc per bag or box; 100 pcs /ctn
Lead Time :            Quantity(Piece)     1 - 100     101 - 400     >400
                               Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ