0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Елегантен Noble Princess стаклен чајник со стаклена цедалка за чај

Шифра на предмет: ZRC7106

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7106
Име на производ: Елегантен стаклен чајник Noble Princess со стаклена цедалка за чај
Дијаметар на устата: 6.5 см
Висина: 15cm
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 10.25 oz
Капацитет (ml): 300 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Благородна принцеза стаклен чајник

Точка бр .: ZRC7106

Тема:

Безбедно издржете термички шок на шпорет, микробранова печка
Ретро и креативен дизајн го прави тенџерето поестетично
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

Материјал за тенџере и инфузер и капак:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

големина: горниот дијаметар 6.5cm висина 15cm

Капацитет: 300ml / 10.3 мл

Пакување:
1 ЕЕЗ/ кутија, 60 парчиња/ ctn; или по потреба од клиенти.

Пример:  Фабричко директно стабилно снабдување, OEM / ODM услугите се поддржани, Добредојдовте на вашето барање!

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1pc/ кутија, 60pcs/ ctn; или по барањата на клиентите.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ